ورود به سایت

فرصت شغلي

لینک های مفید

افراد حاضر در سایت

در حال حاضر 15 کاربر ميهمان و 0 عضو برخط.

پرسش های متداول سایت دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد

طبقه بندي: اصلي -> راهنمای دانش آموخته
هدف از ایجاد این سایت چیست؟در شصتمين سالگرد تاسيس دانشگاه فردوسي مشهد بر آن شديم تا از اين طريق زمينه مشاركت هر چه بيشتر دانش‌آموختگان دانشگاه را فراهم آوريم.


دانش‌آموختگان اين دانشگاهِ بزرگ، در نقاط مختلف دنيا و در مراكز علمي و پژوهشي كوچك و برزگ جهان مشغول كار و فعاليت هستند. بسياري از آنها در طول زندگي شغلي و تخصصي خود منشأ اثرات قابل توجهي بوده و هستند. هدف از راه‌اندازي اين سامانه، تحكيم روابط دوستانه دانشگاهي، تبادل اطلاعات علمي و فرهنگي، ارتقاي سطح آگاهي تخصصي و ارايه برخي خدمات و تسهيلات به بالغ بر هفتاد هزار دانش آموخته
اين دانشگاه است. اميد است با گردهمايي دانش آموختگان اين دانشگاه بزرگ شرق كشور بتوان از استعدادها، توانمنديها و تجربيات ايشان در جهت اعتلاء و ارتقاء جايگاه دانشگاه بهره برد.بازگشت به بالا
آیا عضویت در این سایت تنها برای دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد ممکن است؟
بله. این سایت به منظور گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد است و عضویت در آن منحصر به این عزیزان است.

بازگشت به بالا
نحوه عضویت در سایت چگونه است؟
برای عضویت در سایت بر روی لینک «عضویت در سایت» کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این لینک فرمی که دارای ۴ مرحله می باشد به شما نشان داده می شود. در این فرم اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را وارد کنید. در ورود اطلاعات دقت کنید. زیرا بر اساس این اطلاعات صحت دانش آموختگی شما سنجیده می شود.


اگر اطلاعات وارد شده در فرم منطبق با اطلاعاتی باشد که در زمان دانشجویی شما در سیستم های آموزشی ثبت شده باشد، پس از بررسی و تائید آن توسط مدیر سایت ، شماره دانشجویی شما به آدرس ایمیلی که وارد کرده اید ارسال خواهد شد.


اما اگر این اطلاعات منطبق با اطلاعات موجود در سیستم های آموزشی دانشگاه نباشد، مدیر سایت اطلاعات شما را با اطلاعات واقعی موجود مقایسه کرده و در صورت لزوم درخواست اصلاح و یا تکمیل اطلاعات را به آدرس ایمیلی که در فرم ثبت نام وارد کرده اید، ارسال می کند. بعد از ارسال اطلاعات تصحیح شده برای مدیر سایت، مدیر این اطلاعات را مجددا بررسی و در صورت تائید دانش آموختگی ، شماره دانشجویی برای شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به بالا
آیا برای عضویت در سایت باید هزینه ای پرداخت کرد؟
خیر. عضویت در سایت رایگان می باشد.

بازگشت به بالا
در صورت فراموش کردن کلمه عبور چه کاری باید انجام داد ؟


در صورت فراموش کردن کلمه عبور خود می توانید از لینک «کلمه عبور خود را فراموش کرده ام» استفاده کنید. پس از کلیک بر روی این لینک شماره دانشجویی  از شما خواسته می شود. کلمه عبور جدید شما به آدرس ایمیلی که هنگام عضویت در سایت  وارد کرده اید فرستاده می شود.

بازگشت به بالا
با عضویت در این سایت از چه امکاناتی برخوردار خواهیم شد؟

در حال حاضر امکانات زیر در سایت برای دانش آموختگان گرامی فراهم است:

 - جستجوی همکلاسی
- جستجوی هم دانشکده ای
- جستجوی اساتید
- تکمیل پروفایل جهت داشتن صفحه شخصی خاص دانش آموخته که قابل آدرس دهی توسط نام مستعار تعریف شده در زمان عضویت است.
- ایجاد لیست ای از دوستان همکلاسی و هم دانشکده ای
- مشاهده کارنامه تحصیلی
- درج رزومه شغلی
- درج فرصت های شغلی
- پیدا کردن فرصت شغلی از میان فرصت های شغلی درج شده در سایت متناسب با رزومه
امکانات دیگری نیز در آینده افزوده خواهد شد.

بازگشت به بالا
در صورتیکه مشخصات شناسنامه ای و یا تحصیلی در سایت اشتباه باشد چگونه می توان آن را اصلاح کرد ؟

از طریق ارسال ایمیل برای مدیر سایت دانش آموختگان می توان مشخصات شناسنامه ای و یا تحصیلی را اصلاح کرد.

بازگشت به بالا
آیا می توان تلفن یا ایمیل همکلاسی ها را داشته باشیم ؟در صورتیکه همکلاسی های شما در سایت عضو شده باشند می توانید ایمیل یا تلفن آنها را داشته باشید . در غیر این صورت این امر امکان پذیر نخواهد بود.

بازگشت به بالا
چگونه می توانم دوستان و همکلاسی های خود را به لیست دوستان خود اضافه کنم؟برای اضافه کردن دوستان و همکلاسی های سابق خود به لیست دوستان خود از قسمت مرکز کنترل کاربر جستجوی همکلاسی یا جستجوی دانش آموخته ، شخص مورد نظر را جستجو نمایید. چنانچه این شخص در سایت عضو باشد می تواند او را به لیست دوستان خود اضافه نمایید.

بازگشت به بالا
آیا می توان به اطلاعات موجود در پرونده تحصیلی دسترسی داشت؟در حال حاضر فقط مشاهده کارنامه تحصیلی برای اعضاء سایت امکان پذیر است .

بازگشت به بالا
چنانچه دانشجو از دانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل شده باشد اما نام او در لیست دانش آموختگان دانشگاه نباشد چه کاری باید انجام دهد ؟


با توجه به اینکه اطلاعات این دانشجو در دیتابیس آموزشی موجود نیست لازم است  اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را  به  طور کامل برای مدیر سایت ایمیل کند تا اقدام لازم بعمل آید .

بازگشت به بالا
چگونه می توان تشخیص داد که کدامیک از همکلاسیها در سایت ثبت نام کرده اند ؟

پس از ورود به سایت از طریق مرکز کنترل کاربر و از قمست جستجوی دانش آموخته و یا جستجوی همکلاسی می توان تشخیص داد که کدامیک از دانش آموختگان دانشگاه عضو سایت شده اند و در صورت تمایل آن شخص را به لیست دوستان اضافه کرد .

بازگشت به بالا
در صورت مشاهده هر گونه اختلاف در کارنامه موجود در سایت چه اقدامی باید انجام داد ؟

در صورت وجود هر گونه اختلاف در کارنامه موجود در این سایت می بایستی با ریاست اداره فارغ التحصیلان مدیریت آموزشی دانشگاه ، آقای مهدی طالبی با شماره تلفن 05118802150 تماس حاصل نموده تا ایشان پس از بررسی ، اقدامات لازم را به منظور رفع مشکل بعمل آورند.

بازگشت به بالا
از دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد می باشم اما مایل به نشان دادن نامم در لیست فارغ التحصیلان دانشگاه نمی باشم. آیا امکان حذف نام وجود دارد؟

بله . به صورت پیش فرض نام تمامی دانش آموختگان دانشگاه در سایت نشان داده می شود. چنانچه مایل به حذف نام و مشخصات خود هستید باید ابتدا در سایت عضو شوید.


بعد از عضویت و ورود به سایت روی لینک مرکز کنترل کاربر کلیک کرده و آیکن تنظیمات را انتخاب نمایید. در صفحه بارگذاری شده گزینه عدم نمایش نام من در لیست دانش آموختگان دانشگاه را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که با این کار عضویت شما در سایت برای دسترسی های بعدی شما باقی خواهد ماند اما نام شما دیگر در لیست دانش آموختگان دانشگاه نخواهد آمد.

بازگشت به بالا
در صورت فراموش کردن شماره دانشجویی چگونه در سایت لاگین کنم؟

در صورتی که قبلا عضو سایت شده اید و اکنون شماره دانشجویی خود را فراموش کرده اید با شماره 051-38803030 یا با دانشکده ی محل تحصیل خود تماس حاصل نمایید و بعد از دریافت شماره دانشجویی جهت دریافت رمز عبور از لینک  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام  جهت دریافت رمز جدید استفاده کنید.


اگر قبلا در سایت عضو نشده اید با پر کردن فرم ثبت نام، بعد از تایید عضویت شما توسط مدیریت سایت شماره دانشجویی برایتان ایمیل خواهد شد.

بازگشت به بالا
با سلام و خسته نباشید.
من دانش آموخته ارشد دانشگاه فردوسی هستم و نیاز به ایمیل دانشگاهی ام دارم چون در سایت researchgate قبلا با ایمیل دانشگاه ثبت نام کردم و الان ایمیل و رمزم را به خاطر ندارم. قابل ذکر است که سایت ریسرچ گیت فقط با ایمیل دانشگاهی یا سازمانی امکان ثبت نام دارد.

دانش‌آموخته محترم برای دسترسی به ایمیل دانشگاهی خود، از طریق پورتال پویا (pooya.um.ac.ir) اقدام نمایید. با شماره دانشجویی خود وارد پورتال شوید و از بخش خدمات به ایمیل دانشگاهی خود دست پیدا نمایید.

بازگشت به بالا